Turniej piłki koszykowej SZS

10 grudnia w hali strzegomskiego OSIR-u odbył się turniej koszykówki chłopców i dziewcząt szkół podstawowych z tereny naszej Gminy. Zawody odbyły się z ramienia Szkolnego Związku Sportowego i były eliminacją do dalszego etapu zawodów – powiatowych, do których awans zapewniały sobie dwa zwycięskie zespoły ( chłopców i dziewcząt). Niestety turniej nie cieszył się taka popularnością jak turnieje siatkówki czy piłki nożnej, ponieważ do rywalizacji dziewcząt przystąpiły tylko 3 drużyny ( PSP 2, PSP 4 ze Strzegomia oraz Jaroszów), w turnieju chłopców rywalizowały 4 drużyny, oprócz uczniów z PSP 2, PSP 4 ze Strzegomia oraz uczniów z Jaroszowa zgłosił się również nasz zespół, w skład którego wchodzili: Fabian Metelica, Jasiu Grabiec, Kuba Wiśniowski, Bartek Filipczyk, Paweł Lubczyński i Kacper Migoń. Po rozegraniu trzech spotkań nasz zespół niestety został sklasyfikowany na IV miejscu, gdyż ponieśliśmy trzy porażki, prezentując momentami dobrą grę , która starczyła tylko na wyrównaną walkę w ostatnim spotkaniu z PSP 4, na więcej zabrakło umiejętności i wzrostu J…byliśmy też najmłodszym zespołem, ponieważ w składzie byli Fabian i Jasiu z klasy III.