Uczczenie Święta Konstytucji 3 Maja w Olszanach

W PSP im. Adama Mickiewicza w Olszanach uczciliśmy święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja atrakcyjną lekcją historii i patriotyzmu, w której uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. Lekcja rozpoczęła się  prezentacją multimedialną  poświęconą  pierwszej w Europie konstytucji. Slajdy opatrzone komentarzami nauczyciela  podkreślały szczególne znaczenie tego święta…

Prezentacja przekonała uczniów, że Konstytucja 3 Maja była wielką próbą ratowania państwa chylącego się ku upadkowi oraz obrony przed wpływami obcych mocarstw. Po wyświetleniu prezentacji przeprowadziliśmy  szkolny konkurs historyczny: „ Konstytucja 3 Maja”. Jego uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych. Wśród graczy znaleźli się:  Natalia Greń, Paulina Łabędzka, Wiktoria Sowa, Karol Wójcik, Mateusz Szewczyk i Maciej Gap. Najlepszymi znawcami historii Polski XVIII wieku okazali się: Wiktoria Sowa- uczennica klasy VI ( I miejsce w konkursie) oraz Maciej Gap- uczeń klasy V ( II miejsce w konkursie). Zwycięzcom  składamy gratulacje !!!

Anna Janczak-Róg