Uczniowie klasy V dokarmiają zwierzęta

W środę 21 czerwca uczniowie klasy V wraz z wychowawcą pojechali do nowego schroniska dla zwierząt w Świdnicy, które działa od stycznia tego roku. Celem wizyty było zwiezienie karmy dla uroczych mieszkańców schroniska , którą uczniowie dobrowolnie zebrali specjalnie na tą okazję . Pani, która nas przywitała opowiedziała nam o schronisku i zwierzętach, które w nim mieszkają oraz w jaki sposób tutaj trafiają. W schronisku odwiedziliśmy pokój kotów , w którym znajduje się dużo specjalnych kocich legowisk, kryjówek i zabawek, które z całą pewnością umilają kociakom życie. Oczywiście oprócz nich w schronisku znajdują się też psy, które mają swoje wybiegi i pomieszczenia. Nasza wizyta bardzo ożywiła pieski bo kiedy przyszliśmy do nich zrobiło się bardzo głośno :). Na zakończenie naszych odwiedzin uczniowie jeszcze raz odwiedzili koty, które bardzo wszystkim się spodobały…i nie narzekały na naszą ponowną wizytę. Uczniowie klasy V byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i z faktu, że mogli choć trochę pomóc biednym zwierzętom, za co należą się im słowa uznania! W przyszłości też planujemy pomagać zwierzętom!