Uczniowie klasy V na zajęciach w Myśliborzu

Dzięki współpracy naszej szkoły z Publiczną Szkołą Podstawową nr 3 w Strzegomiu, po raz drugi, siedmiu uczniów klasy V uczestniczyło w corocznie organizowanym przez nauczycielki  PSP nr 3 wyjeździe do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu. Pierwszy raz w wyjeździe uczestniczyli również uczniowie szkoły podstawowej ze Stanowic. Zajęcia odbyły się 10 i 11 stycznia. Celem wyjazdu było kształtowanie wiadomości ekologicznej, rozwijanie zainteresowań naukowych i badawczych związanych z przyrodą oraz integracja międzyszkolna. Po przyjeździe uczniowie naszej szkoły, PSP 3 oraz Stanowic, brali udział w zajęciach laboratoryjnych. Pracownicy ośrodka przygotowali zajęcia praktyczne, w których młodzież przeprowadzała doświadczenia i wykonywała preparaty mikroskopowe, wykrywali skrobię oraz utrwalali zasady segregowania odpadów. W drugim dniu uczniowie sami zapoznali się z technologią oraz samodzielnie wykonali papier, przyswajali wiedzę o fotosyntezie oraz o wodzie, która jest podstawą życia. Oprócz bardzo ciekawych zajęć, dzięki którym uczniowie wzbogacili i poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą, nie zabrakło czasu na dobrą zabawę integracyjną w śniegu, wspólne posiłki i obcowanie z przyrodą.