Uczniowie z PSP w Olszanach w Zagrodzie Kraszowickiej

Uczniowie kl. I-III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach 02.10.2017r.  odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne „Kraszowicka Zagroda” na obrzeżach Świdnicy. Podczas warsztatów edukacyjnych właścicielka gospodarstwa opowiadała dzieciom o etapach powstawania mąki, a także przedstawiła tajniki dawnej sztuki pieczenia podpłomyków. Dzieci obejrzały zagrodę z królikami, kurkami, perliczkami, owcami, kozami, a karmienie ich sprawiło im największą radość. Dzieci same przygotowywały placki z ciasta, które piekły się w piecu opalanym drewnem. Podpłomyki były pyszne. Nie zabrakło też zabaw integracyjnych, jak przeciąganie liny, chodzenie po linie, rzut podkową do wiadra, chodzenie na nartach. Na  zakończenie warsztatów uczestnicy wycieczki otrzymali dyplomy z tytułem piekarza. Wycieczkę dofinansowało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Olszany.