„Umiem Pływać” – kolejna edycja

Od marca 15 uczniów naszej szkoły z klas I- III uczestniczyła w projekcie „Umiem pływać” zorganizowanym przez Dolnośląską Federację Sportu. Głównym celem projektu jest nauczenie dzieci pływać oraz zachęcenie ich do nauki pływania i spędzenia aktywnie wolnego czasu na basenie w przyszłości. Przez 10 kolejnych wtorków ( z wyłączeniem dni wolnych ) do 24 maja uczniowie, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w projekcie jeździli bezpłatnie na basen do Świdnicy, który mieści się przy jednej ze szkół. Zajęcia odbywały się w godzinach popołudniowych i prowadzili je instruktorzy pływania. Uczestnicy zajęć w czasie trwania zajęć musieli opanować wiele czynności i umiejętności związanych z pływaniem, ponieważ tak jak w szkole mieli z ich wykonania zaliczenia. Ostatecznie nasi dzielni mali pływacy zaliczyli wszystkie egzaminy, do których przystąpili za co należą się im wielkie brawa!! Najważniejsze jednak nie są zaliczenia tylko fakt, że chcieli i mieli możliwość spędzić aktywnie czas na basenie dzięki czemu ich młody rozwijający się organizm otrzymał pozytywną zdrową porcję ruchu!!