„Umiem Pływać”

Od października 6 uczniów z klasy III uczestniczyła w projekcie „Umiem pływać” zorganizowanym przez Dolnośląską Federację Sportu. Głównym celem projektu było nauczenie dzieci pływać oraz zachęcenie ich do nauki pływania i spędzenia aktywnie wolnego czasu na basenie w przyszłości. Przez 10 kolejnych czwartków do 27 listopada Zuzia Czubala, Kinga Kowalczyk, Julka Semeniuk, Marta Marchewka, Kuba Rymar oraz Przemek Bogacki jeździli bezpłatnie na basen do Świdnicy, który mieści się przy jednej ze szkół. Zajęcia odbywały się w godzinach popołudniowych i prowadzili je instruktorzy pływania. Uczestnicy zajęć w czasie trwania projektu musieli opanować wiele czynności i umiejętności związanych z pływaniem, ponieważ tak jak w szkole mieli z ich wykonania zaliczenia. Ostatecznie nasi dzielni mali pływacy zaliczyli wszystkie egzaminy, do których przystąpili za co należą się im wielkie brawa!! Najważniejsze jednak nie są zaliczenia tylko fakt, że chcieli i mieli możliwość spędzić aktywnie czas na basenie dzięki czemu ich młody rozwijający się organizm otrzymał pozytywną zdrową porcję ruchu!!