VIII Miting Lekkoatletyczny

10 czerwca na stadionie OSiRU w Strzegomiu odbył się VIII Miting Lekkoatletyczny szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej gminy. Jak co roku miting jest podsumowaniem całorocznej działalności UKS Olimpia Strzegom, jednak tym razem uroczystość była wyjątkowa, ponieważ UKS obchodzi 15 lecie powstania i swojej działalności sportowej. Zawody odbyły się w tym roku na innych zasadach niż w poprzednich latach. Został zrobiony podział na szkoły większe i mniejsze, i tak PSP4, PSP2, PSP z Jaroszowa oraz PSP z Goczałkowa miały odrębną klasyfikację jako szkoły większe, natomiast PSP 3, PSP Stanowice oraz nasza szkoła były zaliczone do szkól mniejszych i również miały odrębną swoja klasyfikacje.

Zawody odbywały się przy upalnej słoneczniej pogodzie i zapewne nie jeden z uczestników zawodów był wykończony lejącym się żarem z nieba. Niestety w tym roku nasza reprezentacja pojechała w okrojonym składzie, ponieważ klasa V w tym dniu była na wycieczce tak więc naszą szkołę reprezentowali tylko uczniowie klasy IV i VI. Z klasy IV pojechali: Kamila Krawczyk – II miejsce w biegu na 60m, Marcin Lubczyński – I miejsce w biegu na 60m, Dominika Maduch – II miejsce w skoku w dal, Michał Ekiert – I miejsce w skoku w dal, Dominika Krzyżak – II miejsce w biegu na 400m, Piotr Niziołek – III miejsce w biegu na 400m, oraz sztafeta 4 razy 200m w składzie: Paulina Szewczyk, Mateusz Sikora, Robert Gielata oraz Dominka Maduch która wcześniej startowała w skoku w dal – sztafeta zajęła III miejsce. Z klasy VI naszą szkołę reprezentowali: Ola Matuszkiewicz – II miejsce w biegu na 60m, Mateusz Lubczyński – III miejsce w biegu na 60m, Kamila Kępa – I miejsce w skoku w dal, Radek Krawczyk – III miejsce w skoku w dal , Kasia Pikus – III miejsce w biegu na 400m, Kuba Komornicki – III miejsce w biegu na 400m oraz sztafeta 4 razy 200m w składzie: Kamila Kępa, Adrian Konieczny, Ola Matuszkiewicz, Mateusz Lubczyński – sztafeta zajęła III miejsce. Jako szkoła zajęliśmy III miejsce w kategorii szkół mniejszych jednak pamiętajmy że nie wystąpili uczniowie klasy V! Za rok pojedziemy w pełnym składzie i na pewno będzie znacznie lepiej!