Warsztaty filmowe w teatrze

W poniedziałkowy poranek 23 lutego uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami udali się po raz drugi w ciągu tygodnia do świdnickiego teatru. Tym razem jednak nie oglądaliśmy gry aktorów w sztuce teatralnej, ale wzięliśmy udział w warsztatach filmowych. Spotkanie było bardzo interesujące, gdyż mięliśmy możliwość zobaczenia jak powstają profesjonalnie robione filmy, a na dodatek wybrani uczestnicy w tym także nasi uczniowie zagrali we wspólnie nakręconym filmie, którego scenariusz stworzyli prowadzący warsztaty. W rolę aktorów z naszej szkoły wcielili się Mateusz Wołczański i Paulina Filipczyk. Pobyt na warsztatach był z całą pewnością bardzo ciekawym przeżyciem dla wszystkich jego uczestników i teraz już możemy się pochwalić, że znamy wiele tajników robienia filmów, które oglądamy np. w telewizji.