Warsztaty mydlarskie w szkole

Ciekawą atrakcją w naszym przedszkolu były zorganizowane dnia 15.06.2018 warsztaty mydlarskie, w których udział brały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I – III. Dzieci samodzielnie wykonywały mydełka glicerynowe w wybranym przez siebie kształcie, kolorze oraz zapachu. Każdy mógł wybrać sobie obrazek, kolor brokatu, który następnie zatapiał w mydle. W czasie gdy gotowe mydełka zastygały dzieci puszczały mydlane bańki oraz zamieniały się w aktorów i stworzyły inscenizację „Jak to się dzieje, że mydło myje?”Zabawa była wspaniała, niezwykle twórcza, rozwijająca kreatywność oraz zdolność manualną. Zajęcia sprawiły dzieciom mnóstwo radości a zapach olejków użytych do wykonania mydełek jeszcze długo unosił się w sali lekcyjnej.

Agnieszka Chmielewska