„Warto być dobrym”

FINAŁ AKCJI „WARTO BYĆ DOBRYM”

Przez pół semestru większość uczniów naszej szkoły konkurowała miedzy sobą o to ile zrealizują dobrych uczynków w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Większość  świetnie wywiązała się z deklarowanych uczynków.  Uczniowie potrafili  okazać dobre serce innym osobom- starszym, dorosłym, koleżankom i kolegom, a także zwierzętom. Pod koniec akcji w czerwcu, w każdej klasie odbyły się półfinały.  Każdy uczestnik akcji zaprezentował na forum klasy  wykonane dobre uczynki. Klasa głosowała w wyborach tajnych na finalistę, czyli osobę, która najbardziej zasłużyła na udział w finale. W naszej szkole zostało wyłonionych  6 finalistów:

Z klasy I- Mateusz Szywała

Z klasy II- Kamila Kuszaj

Z klasy III- Agatka Smoleń

Z klasy IV- Kacper Gap

Z klasy V- Karol Wójcik

Z klasy VI- Dominika Maduch

13 czerwca odbył się Finał Akcji „Warto być dobrym”. Spośród sześciu finalistów w drodze losowania został wyłoniony laureat, który otrzymał wspaniałą nagrodę- rower marki KROSS. Laureatem akcji został uczeń klasy I MATEUSZ SZYWAŁA. Pozostali finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.