Wizyta malarki w naszej szkole

W dniu 30.03.2009r. na zaproszenie nauczyciela plastyki Pani Danuty Umer, przybyła do naszej szkoły artystka, malarka Pani Regina Franczyk. Uczniowie klas IV, V, VI uczestniczyli w lekcji otwartej na temat malowania farbami olejnymi i akwarelowymi…

Uczniowie klas IV, V, VI uczestniczyli w lekcji otwartej na temat malowania farbami olejnymi i akwarelowymi. Uczniowie poznali wyposażenie podstawowe warsztatu malarza- farby, pędzle, blejtramy, płótna itp. Mogli również podziwiać piękne obrazy wykonane przez naszego gościa. Dominującą tematyką obrazów Pani Reginy są kwiaty. 

Wspaniałe kolory, różnorodność gatunków wzbudziły zachwyt wśród naszych uczniów. Mogliśmy podziwiać również obrazy olejne: pejzaże, (np. zima w górach, jesienny las, młyn wodny) i oczywiście bukiety różnych kwiatów. Pani Regina opowiedziała uczniom jak przygotowuje się do malowania, co jest niezbędne do uzyskania tak wspaniałych efektów pracy malarza. Zwróciła również nam uwagę na konieczność oprawienia obrazów. Efekty pracy malarza są uzależnione od ram i oprawy dopasowanej do kolorystyki i tematyki obrazu. Sami mogliśmy się o tym przekonać, gdyż wiele z obrazów nie było oprawionych. A te, które były oprawione zachwycały nas i budziły podziw.

Serdecznie dziękujemy Pani Reginie Franczyk za tak wspaniałą lekcję i poświęcenie swego czasu uczniom naszej szkoły oraz za cierpliwość w udzielaniu odpowiedzi na ich pytania. Przekazana przez naszego gościa akwarela zostanie oprawiona i będzie nam przypominała o naszym spotkaniu.

Mam nadzieję, że to spotkanie zachęci naszych uczniów do rozwijania swoich zainteresowań sztukami pięknymi.

Opracowała Danuta Umer

Powiązane treści

Udostępnij

Ostatnie artykuły

Skip to content