Wizyta „niezwykłego gościa” w przedszkolu

Do dzieci z oddziału przedszkolnego PSP w Olszanach przybył niezwykły gość – „Faduś” golden retrivier maści biszkoptowej. Z niezwykłą radością powitał siedzące na dywanie dzieci, merdał ogonem na ich widok, chciał się bawić. Pani Małgorzata Jakubina (właścicielka pieska) opowiedziała dzieciom o „Fadusiu”, jak należy dbać o czworonoga, karmić oraz przedstawił im kilka ciekawostek z zachowania i charakteru tego psiaka. Dzieci dowiedziały się, że goldeny retriviery są: bardzo towarzyskie, bardzo lubią dzieci i zabawy z nimi, spędzają aktywnie czas, bardzo szybko się uczą, są wierne i lojalne ponadto kochają pływać. Dzieci chętnie go głaskały, patrzyły jak na nie reaguje, łasi się. Wizyta psa dała dzieciom wiele radości i dumy, że one też potrafią dbać o zwierzęta.

Agnieszka Chmielewska