Wizyta przedszkolaków w Straży Pożarnej

W dniu 4 listopada 2015 r., przedszkolaki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach pod opieką pań: Agnieszki Chmielewskiej i Małgorzaty Jakubiny , wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Olszanach. Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitał  Pan Strażak, który chętnie oprowadził i zapoznał naszych małych podopiecznych ze swoją pracą. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej. Dzięki wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy. Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały strażakowi. Wracając do przedszkola, opowiadały z zachwytem swoje „strażackie przeżycia”. Większość dzieci przyznała, że ten zawód bardzo im się podoba. Kto wie może któryś z nich zostanie strażakiem? Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, odwiedzimy naszych strażaków jeszcze raz!

Agnieszka Chmielewska