Wizyta w „Ciukuruku”

17 marca 2016r. uczniowie klasy II i III  wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Krainy Łakoci w Świdnicy. Jest to niesamowite miejsce, w którym roznoszą się słodkie, karmelkowe zapachy. Lizaki i cukierki są tam  ręcznie robione, a wyrób wszystkich słodyczy oparty jest na recepturach i technikach wywodzących się z przełomu XVII i XVIII wieku. Wszystkie barwniki użyte do wyrobu łakoci są pochodzenia roślinnego. Panie z wielką wprawą zademonstrowały nam jak wykonać karmelki biało- różowe  (wyciąg z buraka) i już  po kilku minutach dzieci zajadały się pysznymi cukiereczkami. Później przyszedł czas na własnoręczne wykonanie  kolorowego lizaka. Lizaki miał różne ciekawe kształty, które panie bardzo ładnie zapakowały. Następnie wszyscy po kolei kręcili watę cukrową, która  była bardzo pyszna! Tuż po wizycie w Krainie Łakoci  udaliśmy się na wieżę w rynku, z której mogliśmy podziwiać przepiękne widoki Świdnicy i okolic. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i z wielkimi wrażeniami.

Dorota Demkiewicz