Wizyta w Jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu

W środę 18 września 2019 roku  nasi najmłodsi uczniowie pojechali do Wałbrzycha, do Jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Klasa pierwsza i druga uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez strażaków -instruktorów w sali edukacyjnej „Ognik”, gdzie zdobyli pożyteczną wiedzę dotyczącą unikania zagrożeń pożarniczych oraz zachowań w sytuacji zagrożenia życia na skutek pożaru i innych niebezpiecznych sytuacji mogących wydarzyć się w szkole, domu i innych miejscach. Uczniowie mieli także okazję obejrzenia z bliska sprzętu używanego podczas akcji ratowniczych i samochodów strażackich. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności gaszenia pożaru za pomocą węża strażackiego. Uczniowie w nagrodę za przejście ścieżki edukacyjnej „Ognik” otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki edukacyjne pt. „ Wiem, jak uniknąć pożaru”.

mgr Klaudia Rosiek