Wizyta w Ogrodzie Botanicznym

Ledwo zaczęliśmy chodzić do szkoły a już 7 września uczniowie klas IV-VI pojechali na wycieczkę w ramach projektu ekologicznego do wrocławskiego Ogrodu Botanicznego oraz znajdującego się obok Muzeum Przyrodniczego…

Spod szkoły wyruszyliśmy po 8 rano a zwiedzanie ogrodu rozpoczęliśmy przed godziną 10. Szkoda że pogoda do końca nam nie dopisywała ponieważ było chłodno i pochmurno…ale za to wesoło. Sam ogród bardzo się wszystkim podobał…a szczególnie szklarnie, w których były różne gatunki roślin oraz duże akwaria z roślinami wodnymi. Po obejrzeniu świta roślin przyszła pora aby zapoznać się ze światem zwierząt w muzeum. Pani oprowadzająca nas po kolejnych gablotach, w których były prawdziwe wypchane zwierzęta opowiadała nam bardzo ciekawe rzeczy na ich temat oraz opowiadała o ich zwyczajach. Wizyta w muzeum była bardzo atrakcyjna i ciekawa a dzięki pani mogliśmy się wiele nauczyć!! Tak więc pierwsza wycieczka w nowym roku szkolnym już za nami…a ile jeszcze przed nami??..Oby jak najwięcejJ!