Wizyta w Ośrodku Jeździeckim

W dniach 17 i 19 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach programu edukacyjnego „Jeździć  konno każdy może”.  Zajęcia odbyły się w Ośrodku Jeździeckim Stragona w Morawie. 17 maja na wycieczkę udali się uczniowie klas IV-VI, natomiast dwa dni później ośrodek odwiedzili  uczniowie z klas I-III…

Program wizyty był bardzo atrakcyjny, ponieważ mogliśmy zwiedzić specjalne boksy, w których mieszkały konie, widzieliśmy jak się je podkuwa, uczniowie mięli również możliwość wyczyścić konie za pomocą specjalnej szczotki, jednak główną atrakcją była przejażdżka na koniu oraz bryczką. W czasie oprowadzania nas po terenie ośrodka cały czas towarzyszyła nam pani, która opowiadała nam o tym wszystkim co mogliśmy zaobserwować oraz odpowiadała na przeróżne pytania. A na koniec wizyty mięliśmy przygotowane ognisko! Wszyscy, którzy odwiedzili ośrodek byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi, że mogli skorzystać z takich atrakcji.