Wybory kandydata do Młodzieżowej Rady Gminy

We wtorek 28 listopada w naszej szkole odbyła się debata przedwyborcza kandydatów do Młodzieżowej Rady Gminy w Strzegomiu, którzy zdobyli największe poparcie wśród naszych uczniów. W ostatecznym starciu udział wzięli Nadia Figurak i Piotr Gielata , którzy w trakcie debaty musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące między innymi swoich programów wyborczych , dlaczego zdecydowali się kandydować …kiedy nasi kandydaci uporali się już ze wszystkimi pytaniami przyszła pora na zadawanie pytań przez uczniów – czyli przyszłych wyborców. W trakcie debaty każdy mógł wysłuchać kandydatów i ostatecznie zdecydować na kogo oddać swój głos. Na drugi dzień, czyli 29 listopada odbyły się szkolne wybory i każdy z uczniów z klas I-VII oddał swój głos na Nadię lub Piotra . 30 Listopada w obecności szkolnej komisji wyborczej odbyło się otworzenie urny, w której znajdowały się oddane głosy w celu ich przeliczenia i wyłonienia naszego reprezentanta w Młodzieżowej Radzie Gminy w Strzegomiu. Po podliczeniu głosów okazało się, że Piotr Gielata uzyskał 37 głosów a Nadia Figurak zdobyła ich 42 i to właśnie Nadia została ostatecznie wybrana przez uczniów jako nasz reprezentant w Młodzieżowej Radzie Gminy. Wielkie gratulacje i mamy nadzieje , że Nadia będzie godnie reprezentować naszą szkołę w Radzie!!