Wycieczka do Humanitarium

19 maja  wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama  Mickiewicza w Olszanach wzięli udział w warsztatach, które odbyły się w „ Ogrodach Doświadczeń  Humanitarium we Wrocławiu”. Zajęcia sponsorowane były przez Gminę  Strzegom oraz  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Dzieci  przeprowadzały eksperymenty, które przekonały ich konieczności dbania o stan środowiska. Poznały sposoby dbania  o czystość powietrza, przekonały się, że ważną rolę w życiu każdego mieszkańca  naszej planety odgrywa  recykling. Uczestnicy wycieczki  zwiedzili interaktywną ekspozycję poświęconą  zmysłowi słuchu. Wystawa „Play the music”  była doskonałą okazją  by dowiedzieć się  i zrozumieć, w jaki sposób powstają dźwięki. Uczniowie podziwiali multimedialne stanowiska, dotykali i przyciskali guziki, kręcili pokrętłami , by zbadać jak działa  zmysł słuchu.