Wyjątkowy dzień w historii Polski

11 listopada tego roku był szczególnym dniem w naszym kraju. W tym dniu nasza Ojczyzna – Polska obchodziła 100 lecie odzyskania niepodległości i z tej okazji w Strzegomiu miały miejsce uroczystości ,  w których oczywiście wzięli udział nasi uczniowie. W Poczcie Sztandarowym, który był obecny przy wciąganiu flagi państwowej na maszt przed Bazyliką oraz uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przez Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca obecni byli : Mateusz Wołczański, Denis Magiera, Kamila Rakuś, Julia Semeniuk oraz Ola Zachariasz. Po uroczystych wydarzeniach w Bazylice udaliśmy się na strzegomski Rynek gdzie w samym jego centrum wybrani uczniowie ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy odtańczyli wspólnie Poloneza – naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas V-VIII. Po zakończeniu naszego narodowego tańca miejsce uczniów zajęli żołnierze z  X Brygady Logistycznej w Opolu, którzy zaprezentowali się w bardzo widowiskowym występie gdzie przy akompaniamencie muzyki przeprowadzili musztrę żołnierską, która licznie zgromadzonym mieszkańcom bardzo się podobała i została nagrodzona burzą oklasków. Ostatnim akcentem obchodów pięknej 100 letniej rocznicy był przemarsz pod pomnik Jana Ignacego Paderewskiego gdzie po przemówieniach, salwie honorowej licznie zgromadzone delegacje złożyły wieńce i wiązanki upamiętniające wydarzenia i narodowych bohaterów z przed 100 lat, dzięki którym Polska odzyskała po 123 latach niepodległość! Cześć ich pamięci!