Wypad do Myśliborza 🙂

Uczniowie naszej szkoły oraz z „trójki” i „czwórki” w Strzegomiu wraz z opiekunami: p. I. Luszawską, p. K. Makara- Warchim , p. Aleksandrą Kruk i p. K. Śmiatacz- Łoś, w dniach  20-21.11.2019 r., uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, zorganizowanych we współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych oddział w Wałbrzychu, w CEEiK „Salamandra” w Myśliborzu. Dwudniowe zajęcia, dla uczniów z klas 7 i 8, miały na celu zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz kształtowanie postaw proekologicznych, realizowanych w oparciu o bezpośrednie poznawanie i badanie środowiska przyrodniczego oraz zagrożeń jakie dla tego środowiska stwarza działalność człowieka. Uczniowie brali udział w zajęciach laboratoryjnych, na których przeprowadzali doświadczenia. W pracowni biologicznej uczniowie obserwowali pod mikroskopem samodzielnie wykonane preparaty tkanek roślinnych, plazmolizę i deplazmolizę,  w pracowni chemicznej badali wodę , określali jej zanieczyszczenia. Poznali również zjawiska optyczne występujące w przyrodzie. W drugim dniu odbyły się zajęcia w sali muzealnej, w której uczniowie poznawali zależności między organizmami w lesie. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach terenowych w Wąwozie Myśliborskim, na których uczyli się rozpoznawać drzewa z wykorzystaniem przewodników i kart pomocniczych. Uczniowie wzbogacili i poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą. Był też czas na dobrą zabawę integracyjną, wspólne posiłki oraz gry zespołowe – piłkarzyki i ping-ponga, piłkę siatkową oraz gry planszowe.

Izabela Luszawska