XI Miting Lekkoatletyczny

W czwartkowy poranek 20 czerwca na stadionie Osiru w Strzegomiu odbył się już XI Miting Lekkoatletyczny o Puchar Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu. Jest to impreza cyklicznie organizowana od wielu lat  i jest ona podsumowaniem sportowego roku szkolnego w naszej gminie, na której zawsze startują uczniowie wszystkich szkół podstawowych oraz gimnazjów…

W tym roku podczas mitingu pogoda była wymarzona  do rywalizacji sportowej, było słonecznie i bardzo ciepło…, dla niektórych nawet za ciepłoJ. Naszą szkołę niestety reprezentowało znacznie mniej uczniów niż zwykle ( z różnych powodów) w związku z czym już na początku zawodów jako szkoła nie mieliśmy wielkich szans na zajęcie wysokiego miejsca, jednak głównym celem jest dla nas zawsze udział i możliwość zaprezentowania swoich umiejętności oraz dobra zabawa…i tak też było tym razem. W składzie naszej szkoły na miting znaleźli się : Fabian Metelica, Daria Konieczna, Ola Witowska, Sandra Wasilewska, Radek Lubczyński, Krystian Biały, Paweł Lubczyński oraz Kacper Migoń. Co roku z mitingu wracaliśmy z kilkoma medalami i dzięki doskonałej postawie w skoku w dal Kacpra Migonia w tym roku zdobyliśmy dwa krążki – jeden złoty i jeden srebrny. Oba wywalczył Kacper, srebrny medal wywalczył w rywalizacji klas V, a złoty zdobył w rywalizacji uczniów klas VI! Miejmy nadzieje, że w przyszłym roku zdobędziemy więcej medali…i że znacznie więcej uczniów będzie reprezentować naszą szkołę!