XXVIII Bieg Pamięci – Rogoźnica

W sobotnie popołudnie 10 maja biegacze amatorzy ( dzieci, młodzież i dorośli) spotkali się ponownie w kolejnej edycji  ogólnopolskiego Biegu Pamięci , który jak co roku odbywał się na terenie parku i boiska sportowego w Rogoźnicy. W przeciwieństwie do poprzedniego roku pogoda była idealna do biegania, gdyż nie padał deszcz, dzięki czemu trasa biegu nie była błotnista i grząska. Zawodnicy tym razem rywalizowali w słonecznej pogodzie. Na starcie stawiło się 450 zawodników i zawodniczek, którzy ścigali się na dystansach w zależności od wieku…

Dystans dla najmłodszych liczył 100m, natomiast w biegu open trasa liczyła ok. 10 km. Naszą szkołę w zawodach reprezentowali: Zuzia Czubala  ( 100m), Agata Smoleń ( 800m), Kasia Borowiec ( 200m), Sandra Ciupa ( 200m), Maja Komornicka ( 200m), Natalia Wór (200m), Mateusz Szewczyk ( 800m), Paweł Lubczyński (800m), Olek Kowalczyk (1000m), Kuba Fudali (800m), Radek Lubczyński (200m), Przemek Bogacki ( 100m), Adaś Lubczyński (100m), Wiktor Pączek (100m), Fabian Metelica (200m), Hubert Pączek (200m). Największy sukces odniósł Wiktor Pączek, który wygrał swój wyścig i stanął na najwyższym stopniu podium!! Adaś Lubczyński w swojej kategorii wiekowej zajął miejsce III i również stanął na podium, natomiast Zuzia Czubala zajęła miejsce V i też znalazła się wśród wyróżnionych otrzymując statuetkę. Miejsce w pierwszej dziesiątce udało się zając jeszcze Mai Komornickiej ( VI) oraz Sandrze Ciupie ( VII), natomiast pozostali nasi biegacze uplasowali się na dalszych miejscach, ale przecież nie one były najważniejsze tylko sam udział!!