Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

W piątkowy poranek 24 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Olszanach uroczyście obchodziliśmy zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Zgodnie z tradycją z rana o godzinie 8.00 uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami udali się do kościoła na Msze Świętą kończącą kolejny rok nauki. Po mszy wszyscy zebrali się na boisku szkolnym na uroczystym apelu, który rozpoczęła powitaniem pani Dyrektor Maria Karkowska. Pierwszym akcentem uroczystości było wręczenie świadectw z czerwonym paskiem, oraz świadectw już absolwentom naszej szkoły, czyli uczniom klasy szóstej. Następnie świadectwa z wyróżnieniem otrzymali uczniowie z klas młodszych, oraz zostały wręczone przez wychowawców różne nagrody i dyplomy, które uczniowie zdobyli w ciągu roku szkolnego. Uczniowie klasy V otrzymali pamiątkowe medale za wygranie zmagań sportowych w ramach programów sportowych realizowanych w naszej szkole. Na koniec do głosu doszli uczniowie klasy szóstej, którzy bardzo ciekawym i wesołym występem artystycznym pożegnali się z całą naszą społecznością szkolną rozpoczynając nowy etap w swoim życiu. Po ich występie wychowawcy wraz z uczniami udali się do swoich klas,  aby wręczyć pozostałe świadectwa oraz pożegnać się z uczniami na dwa wakacyjne miesiące. Udanych wakacji!!