Zakończenie roku szkolnego!

W piątkowy poranek 25 czerwca nasi uczniowie wraz z rodzicami , nauczycielami oraz pracownikami szkoły uroczyście obchodzili zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Zgodnie z tradycją pierwszym akcentem była Msza Święta w kościele odprawiona przez naszego Księdza Proboszcza Mariana Kujawskiego, po której społeczność szkolna udała się do sali wiejskiej gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Wśród zebranych nie zabrakło naszych zaproszonych gości : Księdza Proboszcza , pani Sołtys oraz Radnej Gminy Strzegom Stanisławy Górskiej, Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszanach pana Stanisława Zięby wraz delegacją w osobie pana Ireneusza Biernata, którym pani Dyrektor Beata Ślipko , wręczyła pamiątkowe statuetki Przyjaciela Szkoły w Olszanach za wspieranie naszej szkoły w tym trudnym pandemicznym roku szkolnym. Po wręczeniu statuetek oraz przemówieniu pani Dyrektor nastąpiło wręczenie nagród dla dzieci z oddziału przedszkolnego a następnie świadectw uczniom z klas I-III. Po nich  na scenie pojawili się uczniowie z klas IV-VIII , którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem. Wyjątek stanowili najstarsi uczniowie, którzy pojawili się w komplecie z racji faktu, że właśnie stawali się absolwentami naszej szkoły a wśród nich Paweł Krawczyk nasz najlepszy tegoroczny absolwent , który otrzymał również pamiątkową statuetkę. Po wręczeniu świadectw klasa VIII pożegnała się z nami programem artystycznym, w czasie którego na scenie towarzyszyli im uczniowie klasy VII oficjalnie żegnając swoich starszych kolegów. Ostatnim akcentem uroczystości był występ wokalny naszego pana Franciszka- nauczyciela muzyki, który zaśpiewał dla nas dwie piosenki w tym legendarny już utwór Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”, po który zebrał burzę oklasków z sali – ten występ z całą pewnością był pięknym podsumowaniem uroczystości zakończenia roku szkolnego. Po nim nauczyciele wraz z wychowankami udali się do swoich klas. Przed nami dwa miesiące wypoczynku , życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!!