Zawody pływackie – Aqualiga

W poniedziałkowy poranek 08.10.18 na strzegomskim basenie Delfinek odbyły się pierwsze zawody pływackie szkół podstawowych. Od kwietnia dzieci ze szkół z terenu naszej gminy uczęszczają na lekcję pływania w ramach lekcji wychowania fizycznego oraz projektu „Umiem pływać” , zawody stworzyły im możliwość do zaprezentowania swoich umiejętności pływackich oraz ich udoskonalenia. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z klas IV i V i rywalizowali w dwóch konkurencjach pływackich : wyścigi z deskami i bez desek, natomiast na koniec zostały rozegrane sztafety oraz wyścig na 500m, w którym brali udział wszyscy uczniowie z danej szkoły. W składzie naszej drużyny znaleźli się : Michał Mądrzak , Szymon Skowroński , Klaudia Wolkenstein, Zuzanna Nieckula, Oliwia Szywała, którzy startowali w wyścigach z przyborem oraz Błażej Nikoniuk, Miłosz Dyduch, Ola Zachariasz i Kinga Maduch, którzy wystartowali w wyścigach bez przyboru. Na zawodach poziom startujących był zróżnicowany, ale nie chodziło tu głównie o zwycięstwa a o dobrą zabawę i propagowanie pływania i to się świetnie udało zrealizować!