Zawsze coś się dzieje… Czyli z życia szkoły w Olszanach

Publiczna Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Olszanach dba o wszechstronny rozwój uczniów, realizując obowiązkowe zadania dydaktyczne i wychowawcze. Jest także ośrodkiem, który zastępuje klub spor/litowy, kino czy teatr.

10 lutego w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowały klasy młodsze. Program uroczystości był bardzo urozmaicony. Wszyscy wspaniale się bawili. Mamy nadzieje, że nasi mili goście odwiedzą nas w przyszłym roku. Organizatorami uroczystości były: W. Sumara, D. Demkiewicz oraz K. Oksińska.

14 lutego w naszej szkole działała „poczta walentynkowa” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

W lutym gościliśmy w naszej szkole Teatr Lalek z Wałbrzycha. Uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Gagatek”. Spektakl dotyczył głownie takich problemów jak: znaczenie szkoły, nauka w życiu człowieka oraz podstawowych wartości życiowych, którymi powinien kierować się każdy człowiek. Ciekawa i zdecydowanie humanistyczna akcja przedstawienia wprawiła uczniów w miły nastrój.

W ramach promocji zdrowego stylu życia zorganizowano turniej piłkarzyków stołowych. W zawodach wzięli udział uczniowie z klas I-VI. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Organizowanie tego typu rozgrywek stanowi źródło zabawy i sukcesu dla wszystkich oraz kształtuje właściwą postawę sportową. Nad prawidłową postawą uczniów w czasie zmagań czuwał pan Rafał Cichoński.

W czasie spotkania z rodzicami komendant K. P. ze Strzegomia przeprowadził pogadankę na temat obecności narkotyków w życiu uczniów.

8 marca uroczyście obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Z inicjatywy p. Rafała Cichońskiego uczniowie naszej szkoły przygotowali pełną humoru część artystyczną.

W marcu uczestniczyliśmy także w rekolekcjach wielkopostnych z katechetami ze Strzegomia oraz z księdzem P. Wołczańskim. Przez pantomimę i piosenki zbliżyliśmy się do Boga. Dzieci z ogromną radością uczestniczyli inaczej w katechezie.