Zawsze coś się dzieje… Czyli z życia szkoły w Olszanach

Publiczna Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Olszanach dba o wszechstronny rozwój uczniów, realizując obowiązkowe zadania dydaktyczne i wychowawcze. Jest także ośrodkiem, który zastępuje klub spor/litowy, kino czy teatr.

10 lutego w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowały klasy młodsze. Program uroczystości był bardzo urozmaicony. Wszyscy wspaniale się bawili. Mamy nadzieje, że nasi mili goście odwiedzą nas w przyszłym roku. Organizatorami uroczystości były: W. Sumara, D. Demkiewicz oraz K. Oksińska.

14 lutego w naszej szkole działała „poczta walentynkowa” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

W lutym gościliśmy w naszej szkole Teatr Lalek z Wałbrzycha. Uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Gagatek”. Spektakl dotyczył głownie takich problemów jak: znaczenie szkoły, nauka w życiu człowieka oraz podstawowych wartości życiowych, którymi powinien kierować się każdy człowiek. Ciekawa i zdecydowanie humanistyczna akcja przedstawienia wprawiła uczniów w miły nastrój.

W ramach promocji zdrowego stylu życia zorganizowano turniej piłkarzyków stołowych. W zawodach wzięli udział uczniowie z klas I-VI. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Organizowanie tego typu rozgrywek stanowi źródło zabawy i sukcesu dla wszystkich oraz kształtuje właściwą postawę sportową. Nad prawidłową postawą uczniów w czasie zmagań czuwał pan Rafał Cichoński.

W czasie spotkania z rodzicami komendant K. P. ze Strzegomia przeprowadził pogadankę na temat obecności narkotyków w życiu uczniów.

8 marca uroczyście obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Z inicjatywy p. Rafała Cichońskiego uczniowie naszej szkoły przygotowali pełną humoru część artystyczną.

W marcu uczestniczyliśmy także w rekolekcjach wielkopostnych z katechetami ze Strzegomia oraz z księdzem P. Wołczańskim. Przez pantomimę i piosenki zbliżyliśmy się do Boga. Dzieci z ogromną radością uczestniczyli inaczej w katechezie.

Powiązane treści

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Udostępnij artykuł

Ostatnie artykuły

KOMUNIKAT

W związku z utrzymującym się zagrożeniem epidemicznym, DO ODWOŁANIA przedłuża się obowiązek zakrywania ust i nosa przez osoby dorosłe oraz uczniów klas IV-VIII w...

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Szanowni Państwo! 1 września rozpoczął się rok szkolny 2020/2021. Rok wyjątkowo trudny, stojący bowiem pod znakiem bezprecedensowego wyzwania jakim...

Komunikat dla rodziców

W związku z przypadkami wchodzenia na teren szkoły, poza części wspólne, rodziców bez maseczek, z dniem 15.09.2020r. wprowadza się całkowity zakaz wchodzenia...

Harmonogram zajęć realizowanych w roku szkolnym 2020/2021

HARMONOGRAM  ZAJĘĆ REALIZOWANYCH W ROKU SZKOLNYM 2020/2021W Publicznej  Szkole  Podstawowej  w Olszanach pt. „Podniesienie efektywności kształcenia w zakresie języka angielskiego w szkołach podstawowych,...

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021

Dziś po wielu miesiącach w naszej szkole ponownie zaczęło tętnić życie! Wszystko za sprawą rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego 2020/2021. Oczywiście inauguracja odbywała...

Ważne treści