Zdrowe śniadanie w klasie II

We wtorek 8 listopada klasa druga uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji pt. „Śniadanie Daje Moc- Klasa to za mało”.  Tego dnia uczniowie przygotowali pyszne śniadanie. Były zdrowe kanapki z różnymi rodzajami serów i wędlin oraz z rzodkiewką, szczypiorkiem i pomidorem. Była również zdrowa i pożywna sałatka jarzynowa, a także świeżo wyciskany sok pomarańczowy. Po przygotowaniach uczniowie zasiedli do wspólnego stołu i degustowali przygotowane potrawy i napoje. W trakcie wspólnego posiłku poznały 12 zasad zdrowego żywienia:
1.    Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem
2.    Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości
3.    Zawsze myj ręce przed posiłkiem
4.    Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę
5.    Jedz o stałych porach i nie śpiesz się
6.    Mięso, jaja czy ryby- możesz wybierać
7.    Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki
8.    Dzień bez świeżych warzyw i owoców lub soku to dzień stracony
9.    Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie
10.    Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem
11.    Dobrą wodą gaś pragnienie
12.    Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.
Dzieci poczęstowały także innych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zdrowym śniadaniem.
Działania te z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych uczniów klasy drugiej, ale również wzmocniły integrację klasowej i szkolnej społeczności.

mgr Klaudia Pantal