Zimowisko w Strzegomiu!

W dniach od 19 stycznia do 23 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zimowisku zorganizowanym przez pedagogów z terenu naszej gminy. Zimowisko odbywało się w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu w godzinach od 10 do 15.

Godnym podkreślenia jest fakt, iż to właśnie z naszej szkoły zawsze stawiała się największa liczba uczniów, a w zimowisku uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół w naszej gminie. Podczas zimowiska wszyscy uczniowie mięli zapewnione pyszne bułeczki ,napoje oraz dowóz i powrót do miejsca zamieszkania.

W poniedziałek 19.01 wszyscy uczestnicy zimowiska udali się zwiedzić Wieżę Targową w Strzegomiu, a następnie poszliśmy na halę sportową przy Liceum , w której to odbyły się zabawy , wyścigi oraz gry sportowe. Wtorek spędziliśmy na hali sportowej gdzie uczniowie mięli do dyspozycji miedzy innymi stoły tenisowe, natomiast na głównej sali odbył się turniej piłki halowej. W środę pojechaliśmy do Andrzejówki na sanki!!….niestety nie można było zjeżdżać na sankach więc uczestnicy zimowiska zjeżdżali na „jabłuszkach” oraz workach z sianem….. a górka była całkiem spora! W czwartek poszliśmy zwiedzić papiernie i mogliśmy zobaczyć jak powstają zeszyty, a przy okazji każdy dostał po ładnym kolorowym zeszycie i zakładce do książki…. a później udaliśmy się na halę sportową gdzie ponownie zorganizowaliśmy turniej w piłkę halową. Piątek był ostatnim dniem zimowiska, podczas, którego zostaliśmy zaproszeni przez panie pracujące w bibliotece na spotkanie z panem profesorem Jerzym Krzywdą , który podróżuje po świecie i opowiedział nam o tym jak jest w Izraelu… a po spotkaniu tradycyjnie udaliśmy się na hale sportową. I w ten sposób upłynął nam czas na naszym zimowisku!!