• Kartka Bożonarodzeniowa 2023

• 21.03.2024 19:13
      • Zachęcamy wszystkich uczniów naszej Szkoły do udziału w I Konkursie Plastycznym "Bożonarodzeniowa Kartka Pocztowa" - edycja 2023.  Czas świąt zawsze kojarzy się z wieloma spotkaniami, ciepłem rodzinnym, zapachami pierników, mandarynek, wigilijnych potraw.

Naszą propozycją konkursu chcemy przywrócić tradycję wysyłania  naszym rodziom, przyjaciołom i znajomym mieszkającym w innych zakątkach Polski lub za granicą świątecznych kart bożonarodzeniowych. W dobie Internetu, sms-ów, mmsów, połączeń wideo tradycja ta zeszła gdzieś na dalszy plan. Dla osób, które znajdują się daleko od nas taki gest może przynieść mnóstwo wzruszeń, dlatego zachęcamy do wspólnej zabawy i wykonania kart okolicznościowych związanych z grudniowym świętem.

I Szkolny Konkurs Plastyczny

„Bożonarodzeniowa Kartka Pocztowa”

1. Organizatorem konkursu jest świetlica szkolna przy Publicznej Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Olszanach.

1. Celem konkursu jest:
        • propagowanie kultywowania tradycji obdarowywania się kartkami świątecznymi
        • rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej
        • rozwój wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej
        • zapoznanie z tradycją i zwyczajami świąt
        • konkurs stwarza okazję do wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia kartek

1. Zasady udziału:
          1. Chętni uczniowie wykonują świąteczne karty pocztowe w formacie A5 [złożona kartka a4] w dowolnej technice plastycznej, przy czym nie należy wypisywać na karcie życzeń świątecznych
          2. Karty wykonywane są indywidualnie – nie przyjmujemy prac grupowych
          3. Każdy uczestnik może dostarczyć maksymalnie dwie karty, przy czym oceniana będzie najładniejsza
          4. Kartę należy podpisać na odwrocie imieniem nazwiskiem oraz klasą.

1. Zgłoszenia prac do 8 grudnia 2023. Prace prosimy dostarczać do świetlicy szkolnej.

1. Ocena prac i zasady przyznawania nagród
          1. Prace konkursowe będzie oceniała Komisja Konkursowa
          2. Kryteria oceny:
            • estetyka wykonania pracy
            • oryginalność, pomysłowość, niepowtarzalność, pracochłonność
            • samodzielność
          3.  Prace będą oceniane w 5 kategoriach wiekowych:
            • przedszkole i klasa 0
            • klasy 1-3
            • klasy 4-6
            • klasy 7-8
          4. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrodę i dyplom pamiątkowy.
          5. Organizator zastrzega sobie prawo do przyznania wyróżnień.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

WYNIKI KONKURSU' 2023:

Osoby nagrodzone w tegorocznej edycji  Konkursu Plastycznego "Bożonarodzeniowa Kartka Pocztowa":

1. Michalina Biała – kl. 0

2. Ksawery Biernat – kl. II

3. Adam Kleniuk – kl. II

4. Weronika Czerniga – kl. II

5. Maja Biała – kl. II

6. Dawid Bajor – kl. II

7. Mateusz Maciąg – kl. IV

8. Anna Kalitan – kl. IV

9. Błażej Bogacki – kl. IV

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Wręczenie nagród odbyło się w dniu 14 grudnia 2023. Prace można oglądać w świetlicy szkolnej.