• Rekrutacja 2024-2025

   Uprzejmie informujemy, że od dnia 04 marca 2024 rozpoczyna się rekrutacja do oddziału przedszkolnego i potrwa ona do 15 marca 2024r. A od 08 kwietnia 2024 trwać będzie nabór do klasy pierwszej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach, który potrwa do 16 kwietnia 2024r.
   Czytaj więcej
  • Cykl spotkań z zakresu zapobiegania depresji

   23 lutego w dniu walki z depresją rozpoczął się cykl warsztatów mających na celu rozwijać i kształtować umiejętności społeczne uczniów. Dbając o dobrostan psychiczny uczniów w szkole zwiększamy ich potencjał, motywację do nauki, a także umiejętność budowania dobrych relacji. Uczymy ich dbania o Siebie rozwijając przy tym ich odporność na stresujące i niespodziewane sytuacje.
   Czytaj więcej
  • Ulubione dyscypliny sportowe - konkurs plastyczny.

   W naszej szkole w tym tygodniu rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny pt. "Moja ulubiona dyscyplina sportowa", gdzie uczniowie mogli zmierzyć się z tematem w formie pracy indywidualnej oraz w formie prac grupowych, klasowych. Konkurs miał na celu pobudzenie wrażliwości artystycznej, ale również propagagowanie sportu i aktywności ruchowej jako fajnej alternatywy do spędzania wolnego czasu.
   Czytaj więcej
  • Siatkarski Turniej Mikstów

   W czwartkowy poranek 08.02.2024 w hali sportowej w Goczałkowie odbyły się Gminny Turniej Piłki Siatkowej szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Zawody odbywały się w kategorii mikstów czyli zespołów mieszanych, które składały się z trzech dziewcząt i trzech chłopców. W reprezentacji naszej szkoły znaleźli się : Julia Zięba, Gabrysia Łuksin ,Dawid Dyrała, Wiktor Strama, Olek Figurak, Wojtek Wilczyński...
  • UDANY WYJAZD DO KINA

   W środę, 08.02.2024 r., uczniowie naszej szkoły odwiedzili świdnickie Multikino. Wycieczka, miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Klasy III-VI, miały możliwość obejrzenia filmu “Akademia Pana Kleksa”. Filmowa adaptacja lektury szkolnej Jana Brzechwy o tym samym tytule przeniosła uczniów w świat pełen zagadek, eksperymentów i podróży...
  • Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

   Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek już na stałe wpisał się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Śpiewanie kolęd i pastorałek, to jedna z najpiękniejszych tradycji polskich rodzin. W środę, 31 stycznia br., odbył się III Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Na spotkanie przybyli goście - Naczelnik Wydziału Oświaty - Pani Anna Góralska oraz Radna i sołtys wsi Olszany – Pani Stanisława Górska...
  • Razem łatwiej

   CZUJESZ NIEMOC? Nie bądź sam, zadzwoń do nas! TELEFON WSPARCIA PSYCHICZNEGO dla dzieci w wieku 10-19 lat oraz rodziców i opiekunów. Program polityki zdrowotnej w zakresie zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat zamieszkałych na terenie Województwa Dolnośląskiego. Pomoc można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 800 805 600 lub zgłaszając się przez adres e-mail:
   Czytaj więcej
  • Aktualności

    • Zabawa Andrzejkowa
     • Zabawa Andrzejkowa

      24.11.23r. w piątek w magiczny dzień Andrzejkowy sala wiejska w Olszanach ożyła duchem lat 80., przenosząc dzieci w czasie do epoki kolorowych dżinsów i energetycznych rytmów. Zabawa odbyła się dla całej społeczności szkolnej: przedszkolaków i uczniów klas 1-8 w godzinach 10-14.

      Podczas gier andrzejkowych uczniowie mieli okazję wziąć udział w takich wróżbach jak: przekłuwanie serc, stawianie butów, losowanie szczęścia na kolejny rok z użyciem kubeczków. Nie zabrakło również zabaw takich jak gorące krzesła oraz tańca belgijki! Wszystkie przedszkolaki które przebrały się w tym dniu za bajkową postać dostały upominek.

    • Alicja w Krainie Czarów
     • Alicja w Krainie Czarów

      27 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć ponadczasową opowieść Lewisa Carrolla pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Musical Teatru Muzycznego FORTE był niesamowitym widowiskiem, który zachwycił zarówno młodszych, jak i starszych widzów. Na szczególne uznanie zasługuje wspaniała gra aktorska. Dzięki niepowtarzalnym, barwnym strojom oraz ciekawej scenografii widzowie bez trudu mogli przenieść się do bajkowej krainy Alicji. Spektakl był wzbogacony piękną muzyką oraz grą świateł, co dodawało mu niepowtarzalnego klimatu. Bez wątpienia musical zapewnił uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

    • DZIEŃ PRAW DZIECKA
     • DZIEŃ PRAW DZIECKA

      20 listopada to szczególny dzień-obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkich dzieciom- Konwencji o prawach dziecka. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia przysługują takie same prawa- PRAWA DZIECKA. Wszystkie dzieci są równe w świetle prawa. Z tej właśnie okazji zorganizowaliśmy w naszej szkole i oddziale przedszkolnym zajęcia poświęcone tej tematyce, podczas których uczniowie dowiedzieli się jakie są ich prawa jak również obowiązki .Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „ Prawa Dziecka” oraz ciekawe prezentacje, przygotowali kolorowe plakaty oraz samodzielnie przygotowali prezentacje multimedialne na ten temat. Natomiast przedszkolaki po spełnieniu obowiązku nauki, skorzystały z prawa do świetnej i zasłużonej zabawy. Działania i aktywności podejmowane tego dnia mia

    • ESA- Edukacyjna Sieć Antysmogowa
     • ESA- Edukacyjna Sieć Antysmogowa

      ESA- Edukacyjna Sieć Antysmogowa, to ogólnopolski program cyfrowej edukacji ekologicznej realizowany przez NASK- Państwowy Instytut Badawczy. ESA to cyfrowa edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach. Projekt „Mierzymy się ze smogiem” łączy troskę o czyste powietrze z rozwojem kompetencji cyfrowych uczniów i dorosłych.W ramach ogłoszonego konkursu w roku szkolnym 2022/2023, nasza szkoła otrzymała urządzenie do prowadzenia edukacji ekologicznej związanej z pomiarami jakości powietrza. Na zewnątrz naszej szkoły został zamontowany miernik jakości powietrza.W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła dostała się do II etapu projektu i dzięki niemu otrzymaliśmy wewnętrzny ekran edukacyjny, który niedawno został zamontowany na korytarzu szkolnym. Dzięki temu każda osoba, która przechodzi czy przejeżdża obok szkoły, widzi od razu jaki jest aktualny stan powietrza. Natomiast ekran edukacyjny zam

    • Projekt "Umiem pływać" zakończony.
     • Projekt "Umiem pływać" zakończony.

      15 listopada zakończył się sezon basenowy klasy drugiej i trzeciej. Od 6 września, co środę, dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach w ramach projektu „Umiem pływać”. Ich opiekunem był Rafał Cichoń - instruktor pływania.

      Głównym celem projektu było rozpowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowania wad postawy, wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

    • LAPTOPY DLA UCZNIÓW KLASY IV
     • LAPTOPY DLA UCZNIÓW KLASY IV

      Czwartoklasiści Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza z oddziałami przedszkolnymi w Olszanach mogą już używać laptopów, które otrzymali na własność w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „ Laptop dla ucznia”.

      Program jest rządową inicjatywą, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Otrzymany w ramach programu laptop będzie służył uczniom w kolejnych etapach edukacji. Dzięki temu zyskają oni równy i łatwiejszy dostęp do zasobów internetowych, e-booków, kursów i innych materiałów, które poszerzą ich wiedzę, umiejętności i zainteresowania.

    • Poczet Sztandarowy na uroczystości 11 listopada
     • Poczet Sztandarowy na uroczystości 11 listopada

      Sobota 11 listopada była wyjątkowym dniem, ponieważ w tym dniu nasza Ojczyzna obchodziła 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Zgodnie z panującą tradycją w naszej gminie miała miejsce uroczystość upamiętniająca to szczególne wydarzenie, w której wziął udział Poczet Sztandarowy naszej szkoły w składzie: Lena Magiera, Angelika Ferents, Asia Maciąg, Dawid Dyrała oraz Wiktor Strama.

    • Obchody Święta Niepodległości
     • Obchody Święta Niepodległości

      Wielopokoleniowa uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się 10 listopada br., w świetlicy wiejskiej w Olszanach. Stało się to tradycją w naszej wsi. Obchody Dnia Niepodległości rozpoczęły się biało-czerwonym korowodem uczniów, którzy przeszli ulicami Olszan w kierunku świetlicy wiejskiej.

    • Turniej Integracyjny w piłkę nożną
     • Turniej Integracyjny w piłkę nożną

      W środowy poranek 08.11.2023r. w hali OSIR-u w Strzegomiu odbył się Integracyjny Turniej Piłki Nożnej, którego organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu.

      Głównym celem turnieju była integracja dzieci niepełnosprawnych i zdrowych oraz propagowanie aktywności ruchowej wśród uczniów. Wynik turnieju w tym przypadku nie miał znaczenia, ponieważ najważniejszy był udział i dobra zabawa uczestników zawodów.

    • Dzień Postaci z Bajek.
     • Dzień Postaci z Bajek.

      Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami.

      Dziś, tj. w poniedziałek 06.11.br., w naszej Szkole również zrobiło się bajkowo, kolorowo i pięknie! Ileż ciekawych postaci bajkowych mogliśmy spotkać podczas przerw międzylekcyjnych m.in.: urocze Smerfetki, SpiderMana, Pikachu, Kopciuszka, Dalmatyńczyka, wróżki, wiedźmy i czarownice, a nawet samego Harrego Pottera!

    • Do hymnu!
     • Do hymnu!

      Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Ministerstwo Sprawiedliwości ogłasza konkurs śpiewu hymnu państwowego dla dzieci z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i uczniów i I-III szkół podstawowych.

      Konkurs ma na celu promowanie postaw patriotycznych i szacunku dla symboli narodowych wśród najmłodszych oraz kultywowanie polskości i tradycji narodowych.

    • Szkolenie z pomocy przedmedycznej.
     • Szkolenie z pomocy przedmedycznej.

      Nie tylko uczniowie w naszej Szkole się uczą. Kadra pedagogiczna również podnosi swoje kwalifikacje zawodowe i bierze udział w dodatkowych kursach. I tak w poprzednim tygodniu pracownicy naszej Szkoły wzięli udział w szkoleniu z pomocy przedmedycznej dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Takie szkolenia organizowane są oczywiście cyklicznie, wspomagając wiedzę teoretyczną i praktyczną nauczycieli w razie jakiegoś nagłego wypadku.

    • Pasowanie na ucznia klasy I
     • Pasowanie na ucznia klasy I

      Pasowanie na ucznia to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. W piątek 13 października br. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie pierwszej klasy oficjalnie stali się pełnoprawną częścią tej szkoły.

      Mimo, niesprzyjających warunków jakie panowały w tym dniu (awaria prądu) pierwszoklasiści udowodnili, że są świetnie przygotowani i w pełni gotowi do nauki! Przystąpili do pasowania, ślubując godnie reprezentować swoją szkołę, a także Rzeczpospolitą Polską oraz przyrzekając sumienną naukę i wzorowe zachowanie.

    • Dzień Nauczyciela 2023.
     • Dzień Nauczyciela 2023.

      Dzień Nauczyciela, a właściwie Święto Edukacji Narodowej, odbywa się, tak jak co roku, 14 października. Tym razem wypada ono w sobotę.

      Zazwyczaj w pierwszej połowie października odbywają się występy uczniów i uroczystości upamiętniające utworzenie Komisji Edukacji Narodowej. To święto wszystkich pracowników oświaty, ale także uczniów.

    • List Kuratora Dolnośląskiego ws. zadań domowych.
     • List Kuratora Dolnośląskiego ws. zadań domowych.

      Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice!

      W związku z zapytaniami i wątpliwościami dotyczącymi prac domowych zadawanych uczniom i ich oceniania oraz zasad poprawiania przez uczniów niesatysfakcjonujących ocen informuję, że:

      1. Kwestie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuch
    • Przedstawienie tetralne w SCK w Strzegomiu
     • Przedstawienie tetralne w SCK w Strzegomiu

      Przedszkolaki oraz ich nieco starsi koledzy z klas 1-3 odwiedzili 02 października br., Strzegomskie Centrum Kultury. W sali widowiskowej mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt: ”Roszpunka”, które wystawione było przez In Art- Teatr Edukacji Wrocław. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na żywo występujących aktorów. Pomysłowa scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, a przede wszystkim świetna gra aktorów spowodowały, że wszyscy z zaciekawieniem oglądali widowisko. To było ciekawe i bardzo sympatyczne wydarzenie

    • Gminny Turniej Piłki Nożnej
     • Gminny Turniej Piłki Nożnej

      W czwartkowy poranek 5 października na stadionie OSIR-u w Strzegomiu odbyły się Gminne Zawody Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Na turnieju nie mogło zabraknąć naszej reprezentacji, która wystąpiła w składzie: Wiktor Strama, Alex Goldian, Natan Fudała, Bartosz Dyduch, Antoni Mądrzak, Marcel Gołębiowski, Marcel Winsz, Szymon Kuszaj, Krzysztof Król i Sebastian Pawlik. W kategorii klas starszych 7-8, czyli tam gdzie zagrał nasz zespół do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasz zespół trafił do grupy gdzie grały trzy drużyny, oprócz nas były jeszcze reprezentacje ze szkoły z Jaroszowa oraz PSP 4 ze Strzegomia.

    • Dzień Chłopaka
     • Dzień Chłopaka

      W piątek, 30 września w naszej szkole panowała swobodna atmosfera, która sprzyjała obchodom Dnia Chłopaka. To święto, już na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych. Zarówno w oddziale przedszkolnym jaki i w klasach I-VIII, na chłopców czekała moc prezentów i niespodzianek.

      Przedszkolaki obchodzili święto przy muzyce i tańcach, ale nie zabrakło również zabaw rozwijających spostrzegawczość i sprawność manualną. Chłopcy otrzymali drobne upominki od swoich przedszkolnych koleżanek a mamy zadbały o poczęstunek i upiekły babeczki.

    • Światowy Dzień Jabłka
     • Światowy Dzień Jabłka

      Światowy Dzień Jabłka, który obchodzony jest 28 września zainspirował uczniów naszej szkoły do przeprowadzenia akcji prozdrowotnej. W klasach I-III odbyły się pogadanki na temat nieocenionych wartości odżywczych jabłek oraz sposobów wykorzystania ich w kuchni. By zachęcić uczniów do zdrowego odżywiania, w szkolnym “Laboratorium Przyszłości” wykonali oni pieczone jabłka z miodem i cynamonem. Rodzice, postarali się by tego dnia w szkole królowała szarlotka. W szkolnym ogrodzie dzieci wzięły udział w grach i zabawach ruchowych z wykorzystaniem jabłek. Odbyły się warsztaty z elementami dramy, kodowania. Tego dnia było bardzo wesoło i pysznie.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • Gmina Strzegom
   • Olszany
   • Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
   • Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie
   • Adam Mickiewicz
   • Myśl wielka zwykle usta do milczenia zmusza.
   • Adam Mickiewicz
   • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?
   • Adam Mickiewicz
   • Kto nie dozna goryczy ni razu,/ Ten nie dozna słodyczy w niebie.
   • Adam Mickiewicz
   • Czucie i wiara silniej mówią do mnie niż mędrca, szkiełko i oko
   • Adam Mickiewicz
   • Polak, chociaż stąd między narodami słynny, Że bardziej niźli życie kocha kraj rodzinny, Gotów zawżdy rzucić go, puścić się w kraj świata, W nędzy i poniewierce przeżyć długie lata, Walcząc z ludźmi i z losem, póki mu śród burzy Przyświeca ta nadzieja, że Ojczyźnie służy.
   • Adam Mickiewicz
  •  

  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 05.03.2024
  • "Szkoły pełne talentów"

   kliknikj w obrazek i wesprzyj naszą Szkołę

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Do pobrania

  • Bierzemy udział w projektach

  • Biuletyn informacji publicznej
  • liczba odwiedzin: 135319